W jaki sposób programy stypendialne mogą wspierać lokalny rynek pracy? Jakie są modele współpracy firm, szkół zawodowych i uczelni? Co warto wziąć pod uwagę, planując branżowy program stypendialny? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w najnowszej publikacji Fundacji Dobra Sieć „Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji”.
W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce powstało nawet kilkaset unikalnych modeli współpracy stypendialnej, jakimi są programy skierowane do uczniów szkół branżowych, finansowane przez przedsiębiorstwa. Takie inicjatywy nie tylko oferują wsparcie finansowe uzdolnionych młodych ludzi, ale także umożliwiają uczniom odbycie stażu czy zatrudnienie w danej firmie. Nierzadko branżowe programy stypendialne wspierają rozwój konkretnej branży i odpowiadają na potrzeby lokalnego rynku pracy.
Publikacja „Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji” przybliża segment stypendiów branżowych i klas patronackich w Polsce, opierając się na badaniach przeprowadzonych przez zespół Fundacji Dobra Sieć w 2019 roku.
W publikacji znajdują się:
Publikacja powstała w ramach Programu „Stypendia Pomostowe” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zapraszamy do lektury publikacji!