2021-06-01

MOŻE CV TO ZA MAŁO?


Poszukujesz pracy, lecz nie otrzymujesz telefonów z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną? Być może samo przesłanie życiorysu zawodowego to za mało, by zainteresować potencjalnego pracodawcę?

Dla części studentów dodatkowym wsparciem w poszukiwaniu pracy może okazać się portfolio prezentujące umiejętności zawodowe.  

Szukając pracy w biurze architektonicznym, musisz wiedzieć, że portfolio jest niemal niezbędnym elementem aplikacji. Prace nad nim zaczynają się właściwie już na studiach.

Projekty mogą być w formie rzutów, renderów, czy rysunków odręcznych, a jeśli masz już na swoim koncie gotowe realizacje, możesz również załączyć ich fotografie.

Wyzwaniem wydaje się przygotowanie dobrego portfolio w przypadku absolwenta filologii polskiej, który chce wywrzeć interesujące wrażenie na pracodawcy w określonej branży.

W przypadku studentów informatyki w biznesie portfolio może przybrać formę dokumentu, prezentacji, strony internetowej lub innych wersji online.

Każdy kierunek studiów po odpowiednim zaplanowaniu działań okaże się właściwy do przygotowania portfolio jakie zwiększy szanse studenta lub absolwenta na rynku pracy.

Jeśli masz wrażenie, że wysłałeś sporo CV w odpowiedzi na znalezione oferty pracy i nie spotkałeś się z zainteresowaniem pracodawcy spróbuj zwiększyć swoje szanse na rynku pracy dołączając do curriculum vitae portfolio ze zdjęciami swoich prac.

Na zdjęciach zaprezentowano prace pana Szymona Pałysa, studenta Projektowania Graficznego w PANS.