Wokół akredytacji i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym
Konferencja zdalna (online)
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, we współpracy z Akademią Edukacji Praktycznej „Meritum”, zaprasza do udziału w 12. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Wokół akredytacji i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym”. Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2022 r. w FORMIE ZDALNEJ. Zgłoszenie udziału należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: info@fundacja-edukacja.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona!
Konferencja będzie służyła omówieniu najnowszych zmian w zakresie metod, standardów, kryteriów i zasad dokonywania przez instytucje akredytacyjne oceny jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. W trakcie spotkania poruszymy zagadnienie akredytacji zdalnej oraz przedstawimy model jej przeprowadzenia oraz przygotowania uczelni do takiej formy oceny jakości kształcenia. Ponadto konferencja poświęcona będzie problematyce dobrych praktyk w zapewnianiu jakości kształcenia w uczelniach.
W roli prelegentów wystąpią wybitni eksperci – praktycy, zajmujący się problematyką jakości kształcenia, akredytacji uczelni i ewaluacji procesów dydaktycznych, którzy swoje doświadczenie zawodowe zdobywali m.in. w ramach pracy w instytucjach akredytacyjnych.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji: https://fundacja-edukacja.org.pl/konferencje,4
Zgłoszenie udziału dostępne jest tutaj: https://fundacja-edukacja.org.pl/pliki/karta_zgloszeniowa_akredytacja_2022.doc
Program Konferencji dostępny jest tutaj: https://fundacja-edukacja.org.pl/pliki/PROGRAM_konferencja_1_grudnia.pdf
W trakcie obrad odbędą się panele umożliwiające zadawanie pytań i bezpośrednią dyskusję z ekspertami na temat akredytacji uczelni i zapewniania jakości kształcenia, z uwzględnieniem najnowszych zmian i aktualnych przepisów.
Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli uczelni przygotowujących się do akredytacji zewnętrznej, pełnomocników/ zespołów ds. jakości kształcenia oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zarządzania procesami dydaktycznymi w szkolnictwie wyższym.
Konferencja pozwoli uczestnikom zdobyć PRAKTYCZNĄ wiedzę:
– jak, w dobie pandemii, edukacji e-learningowej i akredytacji zdalnej, przygotować się do wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz innych organizacji akredytujących i spełnić kryteria akredytacyjne;
– jak stosować w praktyce nową instytucję akredytacyjną, jaką są „stanowiska interpretacyjne” PKA,
-jak zapewnić zgodność koncepcji i programów kształcenia z przepisami prawa o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji odnoszących się do kształcenia zdalnego,
– jak skutecznie zarządzać uczelnią i procesami dydaktycznymi w aktualnych warunkach prawnych.