Wzorem lat poprzednich Akademickie Biuro Karier organizuje
i koordynuje indywidualne spotkania studentów z Doradcami Zawodowymi. W bieżącym roku kalendarzowym zaplanowane zostały 3 spotkania z doradcami, którzy pracują w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Przemyślu. Zainteresowani studenci mają możliwość wyboru zarówno terminu jak i konkretnej godziny w ramach zaplanowanych spotkań .
Terminy spotkań są następujące:
05.12.2023 r. w godz.: 12:00 – 14:00, sala nr. 1,9 (parter) budynek Kolegium Technicznego – Doradca Zawodowy Joanna Lorenowicz
07.12.2023 r. w godz.: 9:00 – 12:00, sala nr. 1,9 (parter) budynek Kolegium Technicznego – Doradca Zawodowy Ewa Dybek
07.12.2023 r. w godz.: 12:00 – 14:00, sala nr. 1,9 (parter) budynek Kolegium Technicznego – Doradca Zawodowy Małgorzata Stankiewicz
Zapisy na poszczególne terminy, godziny i do konkretnych Doradców prowadzi Akademickie Biuro Karier. Zgłoszenia należy dokonać drogą e-mail, telefonicznie lub po przez osobisty kontakt w ABK. tel.: + 48 16 73 55 207
e:mail: biurokarier@pansp.pl, pokój nr. 3,41 (II piętro) budynek Kolegium Technicznego.
Poniżej przypominamy niektóre z obszarów w jakich udzielają wsparcia doradcy zawodowi:
BADANIE PREDYSPOZYCJI ZAWODOWYCH W OPARCIU O „KWESTIONARIUSZ ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH”
(Wykonanie testu „Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych” oraz diagnoza predyspozycji na podstawie uzyskanych wyników)
BADANIE KOMPETENCJI W OPARCIU O „NARZĘDZIE DO BADANIA KOMPETENCJI”
(Wykonanie testu „Narzędzie do Badania Kompetencji” oraz diagnoza poziomu kompetencji osobistych, społecznych i menadżerskich przydatna przy podejmowaniu decyzji związanych
z wyborem zawodu, kierunku kształcenia lub szkolenia, przy szukaniu pracy dostosowanej do posiadanych kompetencji)
W/W BADANIA WYKONUJE SIĘ ZDALNIE PO WCZEŚNIEJSZEJ ROZMOWIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM.
„ MOJE PIERWSZE KROKI NA RYNKU PRACY”
(Informacje przydatne w przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy – formy wsparcia oferowane przez instytucje działające na rynku pracy)
„ ODKRYJ SWÓJ POTENCJAŁ ZAWODOWY”
(Uświadomienie roli wiedzy, zainteresowań i cech charakteru w wyborze kierunku kształcenia i przyszłego zawodu)
„WIDZE SIEBIE W TYM ZAWODZIE”
(Zajęcia z użyciem gogli VR. Uczestnicy będą mieli możliwość za pomocą filmików sferycznych tj. 180, przyglądnąć się i poznać specyfikę pracy kilkudziesięciu zawodów w branży lotniczej, produkcyjnej, transportowej, medycznej, drogowej, IT, motoryzacyjnej, kolejowej, zoologicznej oraz służb mundurowych)
„KREATYWNOŚĆ JAKO CENNY ELEMENT LUDZKIEGO KAPITAŁU”
(Zdobycie wiedzy na temat wpływu kreatywnego myślenia na życie prywatne i zawodowe człowieka, a tym samy pobudzenie go w uczestnikach)
„ AUTOMOTYWACJA, CZYLI JAK MOTYWOWAĆ SAMEGO SIEBIE”
(Zdobycie wiedzy na temat tego, co nas motywuje do działania i osiągania wyznaczonych celów)
„ SKUTECZNE METODY OPANOWYWANIA STRESU”
(Poznanie metod zwalczania stresu, a tym samym ograniczenie jego wpływ na życie prywatne i zawodowe)
„ DOKUMENTY APLIKACYJNE KROK PO KROKU”
(Przygotowanie uczestników do tworzenia skutecznej aplikacji zawodowej. Nie tylko pod względem graficznym, ale przede wszystkim merytorycznym)
„ AUTOPREZENTACJA PODCZAS ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ”,
(Pozyskanie niezbędnej wiedzy na temat odpowiedniego przygotowania się na rozmowę kwalifikacyjną „ face to face” lub online, nie tylko pod względem merytorycznym)
„ PLANOWANIE BIZNESU – PRAKTYCZNE ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”
Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu gry edukacyjnej „ Branżowe Symulacje Biznesowe Revas”, których głównym celem jest podniesienie jakości i atrakcyjności edukacji w zakresie przedsiębiorczości. Uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę przedsiębiorcy, który zamierza otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą i podjąć realne decyzje biznesowe ( m.in. przeprowadzenie analizy SWOT, zatrudnienie pracowników, zaplanowanie oferty dla firmy, wyposażenie firmy itp.) w bezpiecznym, wirtualnym środowisku.
Zapraszam do kontaktu i zgłoszeń!!